Inventia


Dlaczego Inventia?

inventia

System Inventia to kompleksowe podejście do komfortu użytkowania domu jednorodzinnego. Ta innowacyjna idea zapewnia zabezpieczenie na najwyższym poziomie potrzeb związanych z dostawą ciepła, chłodu, ciepłej wody do mycia i kąpieli, świeżego powietrza oraz darmowej energii elektrycznej i nowoczesnego oświetlenia LED. Inventia zapewni przyjemny klimat i uczyni Twój dom wysoce energooszczędnym. Wybierz swój idealny pakiet, a my zaprojektujemy rozwiązanie, wdrożymy system i obejmiemy go opieką serwisową.

ZDJĘCIE 1

Trzy filary systemu Inventia

Pompa ciepła IDM to główny filar systemu Inventia. Dzięki unikatowej koncepcji „IDM cooling system” zapewnia możliwość jednoczesnego chłodzenia i grzania. Jeśli w upalne dni Twój dom wymaga skutecznej klimatyzacji to zagwarantuje ją pompa IDM pracująca w trybie chłodzenia aktywnego. Nie musisz się jednak martwić jeśli w tym samym czasie występuje duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Pompa ciepła chłodząc wyprodukuje także wystarczającą ilość ciepła służącą do podgrzewu wody na cele sanitarne.
System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła na wysokim poziomie to drugi filar systemu. W połączeniu z pompą ciepła zabezpiecza zimą dostawę świeżego i ciepłego powietrza. Z kolei latem gwarantuje nawiew świeżego i schłodzonego powierza do pomieszczeń Twojego domu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych nawiewników szczelinowych oraz central wentylacyjnych o bardzo niskiej emisji hałasu system pracuje niemal bezgłośnie. Nawiewniki szczelinowe to także design na miarę XXI wieku w Twoim domu. Delikatne, lekkie i o wysokiej estetyce wykonania z jednej strony nie rzucają się w oczy, a z drugiej idealnie komponują się w nowoczesnych wnętrzach.
Darmowa energia elektryczna ze słońca to trzeci filar naszego rozwiązania. Dzięki panelom fotowoltaicznym możesz zasilić w energię elektryczną urządzenia systemu Inventia oraz pozostałe odbiorniki w swoim domu. System sterownia Navigator pompy ciepła IDM już dziś jest w stanie inteligentnie zarządzać pracą układu tak aby maksymalnie wykorzystać produkowaną przez ogniwa darmową energię elektryczną. Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych w całej koncepcji to ostatni krok na drodze do redukcji kosztów utrzymania domu do absolutnego minimum.

 

Zalety systemu Inventia

 • Wysoce energooszczędne rozwiązania
 • Wszystko czego potrzebujesz w jednym pakiecie: ogrzewanie, ciepła woda, chłodzenie, wentylacja, energia elektryczna
 • Zdalna kontrola i sterowanie
 • Pompa ciepła umożliwiająca jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie
 • Higieniczny sposób przygotowania ciepłej wody do mycia i kąpieli (bez ryzyka bakterii legionella)
 • Technologia warstwowego ładowania zbiornika gwarantująca optymalne wykorzystanie wyprodukowanej energii cieplnej
 • Centrale wentylacyjne wyposażone w wymienniki o najwyższym poziomie odzysku ciepła
 • Zero kompromisu na drodze do redukcji hałasu: ciche centrale, tłumiki oraz nawiewniki szczelinowe, optymalnie dobrane średnice kanałów wykonanych wyłącznie z blachy ocynkowanej
 • Własna, darmowa energia elektryczna
 • Możliwość uzyskania dotacji na pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne z programu PROSUMENT

 

Przykładowe pakiety

 • Inventia Classic: pompa ciepła IDM (ogrzewanie, chłodzenie pasywne, higieniczna produkcja ciepłej wody użytkowej, zdalne sterowanie i kontrola), wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (centrala z wysokosprawnym odzyskiem ciepła, tłumiki hałasu, nagrzewnica wodna lub elektryczna)
 • Inventia Komfort: pompa ciepła IDM (ogrzewanie, chłodzenie pasywne i aktywne, higieniczna produkcja ciepłej wody użytkowej, zdalna kontrola i sterowanie), wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (centrala z wysokosprawnym odzyskiem ciepła, tłumiki hałasu, nagrzewnica wodna lub elektryczna, chłodnica wodna, zdalna kontrola i sterowanie)
 • Inventia Premium: pompa ciepła IDM (ogrzewanie, chłodzenie pasywne i aktywne, higieniczna produkcja ciepłej wody użytkowej, zdalna kontrola i sterowanie, indywidualna i automatyczna regulacja wszystkich pomieszczeń), wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (centrala z wysokosprawnym odzyskiem ciepła, tłumiki hałasu, nagrzewnica wodna lub elektryczna, chłodnica wodna, zdalna kontrola i sterowanie), panele fotowoltaiczne.
 • Oczekujesz innej konfiguracji? Stwórz z nami swój własny pakiet. Inventia to także idea indywidualnego podejścia do każdego zagadnienia. W myśl powiedzenia „najlepiej leży garnitur szyty na miarę” Inventia stworzy Twój spersonalizowany, najwyższy poziom komfortu.