Bezpośredniego parowania


Gruntowe pompy ciepła bezpośrednie parowanie/woda

Pompy ciepła bezpośrednie parowanie/woda współpracują z dolnym źródłem w postaci kolektora gruntowego poziomego. Kolektor gruntowy wykonany z miedzi i pokryty z zewnątrz warstwą polietylenu wysokiej gęstości (PE-HD), układany jest w dowolnym kształcie na głębokości poniżej strefy przemarzania gruntu (ok. 1,2m – 1,8m). Wielkość wymiennika gruntowego uzależniona jest min. od mocy pompy ciepła.

Czytaj więcej

Montaż pompy bezpośredniego parowania

Instalacja gruntowej pompy ciepła bezpośredniego parowania przebiega szybko i sprawnie. Montaż samej pompy ciepła oraz dolnego źródła ciepła (kolektora gruntowego) dla budynku o powierzchni ok. 150 m2 zajmuje zaledwie dwa dni! Jak w praktyce są prowadzone prace oraz z jakich etapów się składają dowiedzą się Państwo z filmu prezentującego montaż i zalety pompy ciepła bezpośredniego parowania. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej

NDX TECHNOLOGY® – URZĄDZENIA NAJWYŻSZEJ SPRAWNOŚCI

Nowoczesne i efektywne rozwiązania zastosowane w pompach ciepła NEURA bezpośredniego parowania noszą nazwę NDX Technology. NDX Technology jest doskonałym przykładem kompletnego systemu, w którym kolektor gruntowy poziomy zostaje podłączony fabrycznie do pompy ciepła. Producent udziela więc gwarancji nie tylko na pompę ciepła, ale także na dolne źródło ciepła (kolektor poziomy)! Montaż pompy ciepła bezpośredniego parowania jest bardzo prosty i zajmuje wraz z ułożeniem i zakopaniem kolektora gruntowego zaledwie 2-3 dni. Ponieważ pompy ciepła bezpośredniego odparowania nie wymagają wykonywania drogich odwiertów pionowych to koszt instalacji pompy ciepła tego typu jest z reguły niższy niż tradycyjnej gruntowej pompy ciepła glikol/woda z sondami pionowymi.

Czytaj więcej