Instalacje wentylacyjne


Instalacje wentylacyjne

Oferujemy Naszym Klientom nowoczesne systemy przeznaczone do monitorowania i kontrolowania warunków panujących w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Pozwalają one stworzyć środowisko sprzyjające zarówno efektywnej pracy, jak i rekreacji. Nasza firma od wielu lat zajmuje się dostarczaniem gotowych rozwiązań – dla domów oraz firm. Instalacje wentylacyjne, które wykonujemy i których montażem się zajmujemy, pozwolą całkowicie odmienić komfort i funkcjonowanie pomieszczeń. Warto zapoznać się zarówno z ich możliwościami, jak i sposobem działania.


 

A, B, C wentylacji

Poniżej prezentujemy Państwu kilka podstawowych prawd związanych z naszymi instalacjami wentylacyjnymi. Fakty te pozwolą odkryć zarówno zakres działania naszych urządzeń, jak i korzyści z nim związane. Dla wszystkich instalacji wentylacyjnych najważniejsza jest efektywność działania, czyli to, w jakim stopniu są one w stanie przeprowadzać wymianę powietrza w pomieszczeniach. Pozwalają usunąć z nich powietrze zanieczyszczone i na jego miejsce wprowadzić świeże.

Odpowiednio dobrany i dobrze założony system pozwoli uniknąć takich następstw jak:

  • Zaparowane szyby, wysoka wilgotność powietrza oraz ryzyko pojawienia się i występowania grzybów lub pleśni, które w konsekwencji mogą prowadzić do złego samopoczucia oraz poważnych schorzeń.
  • Pomieszczenia zamknięte to obszar szczególnego zagrożenia. Powietrze znajdujące się w ich obrębie może być od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż to, które znajduje się na zewnątrz. Skutecznie działająca aparatura jest w stanie zminimalizować tę różnicę, co bez wątpienia będzie korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
  • Zastosowanie instalacji wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej pozwoli zatroszczyć się zarówno o wprowadzenie do wnętrz świeżego powietrza, jak również usunięcie zanieczyszczonego (taką funkcjonalnością nie może wyróżnić się system tylko wywiewny). Jest to także sposób na dostosowanie wydajności oraz intensywności działania aparatury do potrzeb danego miejsca oraz użytkowników przestrzeni.
  • Instalacje wentylacyjne i klimatyzacje to dwa różne rozwiązania. Pierwsze – skupia się na czystości powietrza, drugie – na jego właściwościach (wilgotności, temperaturze, etc.).

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy urządzenia najbardziej cenionych i uznanych w branży producentów. Konsultacje przeprowadzane z Klientami pozwalają nam prawidłowo odczytać Państwa potrzeby i oczekiwania związane z wprowadzeniem do domu odpowiedniego rozwiązania. Na tej podstawie dobierany jest konkretny model oraz rodzaj aparatury.
Zanim jednak zostanie podjęta decyzja związana z zakupem i montażem takiego zespołu urządzeń, należy zapoznać się z kryteriami, które powinien spełniać każdy budynek. Tylko wówczas jesteśmy w stanie zagwarantować efektywną pracę i skuteczne działanie sprzedawanych przez nas rozwiązań.


 

Czy mój dom jest gotowy na montaż instalacji wentylacyjnej?

Prezentujemy Państwu kilka podstawowych uchybień, które mają decydujący wpływ na efektywną pracę nowoczesnych urządzeń. Zapoznanie się z kryteriami technicznymi, które powinien spełniać budynek pozwoli również odpowiednio przygotować się na montaż naszej aparatury.
Nieszczelna stolarka, czyli zarówno okna, jak i drzwi, które przepuszczają powietrze i nie są w stanie zatrzymać ciepła w budynku. Taka nieszczelność ma również konsekwencje ekonomiczne, czyli staje się generatorem wyższych rachunków za ogrzewanie. Nawet najnowocześniejsze urządzenia nie będą w stanie wykazać się funkcjonalnością, jeżeli przez okna lub drzwi powietrze będzie się przedostawało w zupełnie dowolny sposób. Warunek ten wyklucza również modele okien wzbogaconych o nawiewniki.

Przemyślany montaż to także wykonanie odpowiedniego projektu. Każdy dom odznacza się inną konstrukcją, która jest decydująca dla tego typu przedsięwzięć. Warto więc w tej kwestii zaufać specjalistom, którzy dokonają niezbędnych pomiarów oraz stworzą odpowiednie plany. Na takie wsparcie mogą Państwo liczyć kontaktując się z naszymi doradcami. Próba samodzielnego wykonania i założenia całego systemu może skutkować licznymi błędami – np. brakiem elementów łączących poszczególne moduły (odpowiedzialnych za odpowiednią izolację i szczelność).


 

Dlaczego CLIMA KOMFORT?

Ostatnie pytanie, na które pragniemy odpowiedzieć dotyczy wyboru wykonawcy i dostawcy rozwiązań. Firma Clima Komfort jest w stanie wykonać dla Państwa odpowiedni projekt, oparty na rzetelnych pomiarach inżynieryjnych oraz zająć się jego realizacją. Pragniemy, aby nasze działania pozwoliły Państwu przez wiele długich lat cieszyć się skutecznym i efektywnym działaniem naszych instalacji wentylacyjnych. Dbając o tak wysoką jakość sięgamy po urządzenia z najwyższej półki. Utrzymujemy też trwałą i owocną współpracę z liderami w branży, co pozwala nam na nieustanne doskonalenie codziennych działań.
Staramy się także, aby sam proces montażu nie był dla Państwa kłopotliwy. Dysponując odpowiednio przygotowanym projektem oraz wykorzystując urządzenia, które zostały dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów, montaż instalacji wentylacyjnych (wraz ze wszystkimi jej elementami) jesteśmy w stanie przeprowadzić sprawnie, rzetelnie, fachowo i w dogodnym dla Państwa terminie.