Clima Komfort wspiera młodych sportowców

„Jeśli nie możesz robić wielkich rzeczy, rób małe rzeczy w wielki sposób”– Napoleon Hill.

W czasach, gdy młodzież spędza większość wolnego czasu wpatrzona w ekran telefonu, kiedy komunikacja przeniosła się do sieci, a zdrowa rywalizacja jest przeżytkiem, serce rośnie, gdy widzi się młodych, wysportowanych ludzi z pasją. Skupieni w niewielkich, lokalnych klubach sportowych odnoszą sukcesy, rozwijają skrzydła dumnie nosząc na piersi barwy drużyny, miasta, a nawet krajowej reprezentacji. Dziwi nas, że kluby sportowe dla dzieci i młodzieży nie mają godnego dofinansowania, które pokryłoby koszty wyjazdów na zgrupowania i zawody. Wszak sport to najlepsza profilaktyka przed chorobami, to środowisko kształtujące też doskonałych przyszłych pracowników i obywateli. Piłka zamiast dopalacza, rower zamiast hejtu, drużyna kontra samotność, odwaga i siła ponad depresję.

Te sukcesy młodzi sportowcy zawdzięczają własnej determinacji, talentowi, ciężkiej pracy, ale przede wszystkim wspaniałym trenerom.

Clima Komfort z przyjemnością wspiera drużynę piłki ręcznej plażowej MKS Delfin. Kilka dni temu juniorzy wywalczyli tytuł MISTRZA POLSKI! Zespół powstał z inicjatywy Mateusza Orłowskiego, zawodnika, nauczyciela i trenera, który regularnie powoływany był do Reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej i zna tę dyscyplinę jak mało kto. W tym roku Polskę reprezentuje 2 zawodników grudziądzkiej drużyny.

Niedawno postanowiliśmy wesprzeć sekcję kolarską ALKS STAL. Powstała w październiku 1974 przy Międzyzakładowym Klubie Sportowym „STAL” Grudziądz. Największym osiągnięciem w dotychczasowej działalności klubu jest start dwóch zawodników: Łukasza Kwiatkowskiego i Rafała Furmana na Olimpiadzie w Atenach w 2004 roku, gdzie ten pierwszy zajął VII miejsce w Keirinie, a wraz z kolegą klubowym oraz Damianem Zielińskim z Gryfa Szczecin zajęli IX miejsce w sprincie drużynowym. Jednym z trenerów ALKS STAL jest Mistrz Polski z 2017 roku Adrian Kurek, który reprezentował zespoły Utensilnord – Named (2012), CCC (2012-2018) oaz Team Hurom (2019) i Mazowsze Serce Polski (2020-2021), a zaczynał przygodę z kolarstwem jako 11-latek w naszym klubie.

Młodym zawodnikom życzymy sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Sięgajmy wspólnie coraz wyżej!