Nowy kontrakt Camerimage

Na mapie projektów referencyjnych Clima Komfort pojawi się kolejny punkt – Europejskie Centrum Filmowe Camerimage. Nowoczesny obiekt, który wypełni lukę w polskiej infrastrukturze kulturalnej, będzie jednym z najważniejszych punktów na filmowej mapie Polski. ECFC będzie instytucją działającą przez cały rok, na wielu polach aktywności związanej z kultura audiowizualną. Usytuowanie Centrum w najbliższym sąsiedztwie toruńskiej starówki, gdzie zlokalizowana jest baza hotelowa i gdzie wszyscy goście znajdą interesującą ofertę gastronomiczno rozrywkowo – kulturalną wpłynie na atrakcyjność komercyjnego wynajmu powierzchni ECFC.

Każdego dnia w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage odbywać się będą wydarzenia związane z filmem i sztukami wizualnymi. Obok festiwali, przeglądów i premierowych projekcji w budynkach ECFC funkcjonować będzie kino studyjne prezentujące najważniejsze osiągnięcia kinematografii. W muzeum i galerii sztuki prowadzona będzie stała działalność wystawiennicza, związana z filmem i designem. Dostęp do studia nagraniowego i sal kinowych oraz stworzenie dedykowanej celom edukacyjnym przestrzeni w jednym z budynków ECFC, pozwoli instytucji prowadzić bogate działania edukacyjne w zakresie sztuk audiowizualnych.

Reprezentacyjna sala główna na ponad 1500 osób wraz z eleganckim foyer będzie jedyną w Polsce przestrzenią, w której w pełni profesjonalnie będzie można organizować wszelkiego rodzaju premiery i wydarzenia filmowe. Niezwykłe walory estetyczne i użytkowe siedziby ECFC sprawią, że stanie się on realną konkurencją dla obiektów usytuowanych w innych miastach w centrach i galeriach handlowych.

W obiektach ECFC zaplanowano powstanie przestrzeni targowo- wystawowej, która w połączeniu z możliwościami, jakie dają pozostałe części budynku sprawi, że Centrum dysponować będzie najatrakcyjniejszą w regionie ofertą dla organizatorów wydarzeń wystawienniczych na najwyższym poziomie.

Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt – hala zdjęciowa, montażownie, studia nagraniowe, przestrzenie do postprodukcji materiałów filmowych będą wynajmowane komercyjnie, ale będą mogły także służyć wszelkiego rodzaju seminariom, warsztatom i szkoleniom realizowanym w obiektach instytucji.

Twórcy festiwalu Camerimage przez 30 lat funkcjonowania imprezy wielokrotnie udowodnili, że potrafią ściągać na nią największe gwiazdy polskiego i światowego kina. Artystów urzeka niezwykły klimat imprezy i energia, która emanuje z jej uczestników. Mistrzowie kina wracają na Camerimage nie tylko jako jego goście, ale także by realizować swoje filmowe projekty. Tak powstały m.in. produkcja Davida Lyncha „Inland empire” czy film dokumentalny „Side by Side” w reżyserii Keanu Reevesa.

Obecnie mamy zakontraktowaną część I założenia inwestycyjnego- Studio Nagrań.

Do zakresu naszych prac należy kompleksowe wykonanie instalacji sanitarnych takich jak:

  • Instalacja wodociągowa bytowa oraz hydrantowa;
  • Instalacja kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej;
  • Instalacja wentylacji bytowej oraz pożarowej;
  • Instalacja centralnego ogrzewania oraz ciepła technologicznego;
  • Instalacja klimatyzacji freonowej oraz precyzyjnej;
  • Instalacja wody lodowej.