POMPY CIEPŁA NEURA NA TARGACH W AUSTRIACKIM WELS

Targi w austriackim Wels to największe coroczne spotkanie branży odnawialnych źródeł energii w Austrii. Swoje nowości prezentują min. wszyscy liczący się na rynku europejskim producenci pomp ciepła. W wydarzeniu tym jak co roku brała również udział firma NEURA.

Trwające 5 dni wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem. Stoisko firmy NEURA odwiedziły tysiące osób, zarówno klientów indywidualnych jak i przedstawicieli firm instalacyjnych z branży. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście zaprezentowane nowości.

Pompy ciepła NEURA na targach w austriackim Wels

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”aktualnosci-Pompy ciepła NEURA na targach w austriackim Wels”]

NBD PICO – nowa kompaktowa gruntowa pompa ciepła glikol/woda. 
Pompa NDB PICO to doskonała oferta firmy NEURA dla domów o niskim zapotrzebowaniu na moc grzewczą. Nominalna moc grzewcza jednostki wynosi 3,8 kW. Urządzenie jest dwufunkcyjne, co oznacza, że może ogrzewać dom i ciepłą wodę do mycia i kąpieli. Ciepła woda użytkowa jest podgrzewana w zintegrowanym zasobniku pojemności 300 l co gwarantuje zabezpieczenie dostaw ciepłej wody nawet licznej rodzinie oraz niezawodną pracę samej pompy ciepła. Wszystko dzięki dużej pojemności zasobnika i powierzchni jego wężownicy grzewczej. Woda podgrzewana jest szybko, a dostarczana przez pompę ciepła energia cieplna jest skutecznie w całości odbierana przez zbiornik. Pompa ciepła NDB PICO może współpracować z dolnym źródłem ciepła postaci kolektora pionowego lub poziomego.

LWA i LWRA – nowe kompaktowe powietrzne pompy ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej. 
Bardzo ciche urządzenia (poziom hałasu 34 – 37 dB), które idealnie nadają się przede wszystkim do istniejących budynków, w których ciepła woda do mycia i kąpieli jest podgrzewana w kotłach na paliwo stałe i w piecach olejowych lub gazowych na gaz z butli. Instalacja takiej pompy znacznie obniża koszty eksploatacji. Dzięki inteligentnemu programatorowi możemy ustawić tak pracę urządzenia aby wykorzystywało ono maksymalnie prąd z taniej taryfy. W przypadku kotłów na paliwo stałe zastosowanie pompy uwalnia użytkownika od obowiązków palacza w okresie wiosny i lata. 
Pompa ciepła c.w.u. LWRA posiada zasobnik pojemności 200 l, a pompa LWA jest dostępna z zasobnikami o pojemności 200 l lub  270 l. 
Pompy ciepła zostały wyposażone w nowoczesny system ochrony antykorozyjnej zbiornika ACI Hybride. Jest to połączenie anody magnezowej i tytanowej. Dzięki temu rozwiązaniu zbiornik jest dynamicznie chroniony poprzez uaktywnianie bariery ochronnej. Bariera ta jest dostosowywana do aktualnych warunków środowiska wodnego. Zapewnia to niezwykle długą żywotność zbiornika.