Sięgamy z Delfinami coraz wyżej

Siedziba Climy Komfort znajduje się w pięknej okolicy, niedaleko Jeziora Rudnik. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy dowiedzieliśmy się, że na jednej z rudnickich plaż trenuje drużyna MKS Delfin, a co najważniejsze- odnosi sukcesy. Zarząd spółki postanowił wesprzeć grudziądzkich zawodników. Chcielibyśmy na łamach naszej strony opowiedzieć Państwu trochę o Delfinach i zachęcić młodzież do tej aktywności pod czujnym i profesjonalnym okiem pana trenera Mateusza Orłowskiego.

MKS Delfin Grudziądz to zespół piłki ręcznej plażowej, którego fundament składu stanowią młodzi, perspektywiczni i utalentowani Grudziądzanie. Zespół powstał z inicjatywy Mateusza Orłowskiego, zawodnika, nauczyciela i trenera, który od 2015 roku regularnie powoływany jest do Reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej i jak mało kto w Polsce zna tę dyscyplinę.

Młodzi „Delfini”, którzy są aktualnymi MP Juniorów w plażowej odmianie szczypiorniaka, są wychowankami Trenera Orłowskiego, pod wodzą którego uczyli się gry w piłkę ręczną w klasie sportowej SP 20 w Grudziądzu.Na co dzień w sezonie letnim trenują i przygotowują się do kolejnych zawodów na plaży Delfin, dzięki uprzejmości zarządcy Pana Krzysztofa Klucznika, który uwierzył w chłopców, zapewnił warunki do trenowania oraz otoczył młodych adeptów merytorycznym, mentalnym i wychowawczym wsparciem. Można śmiało powiedzieć, że jest cichym bohaterem tego zespołu.

 

Od 2017 roku projekt rósł w siłę, a chłopcy pieli się w młodzieżowych MP zajmując kolejno:

  • 5 miejsce w 2018 r.,
  • 3 w 2019 r.,
  • 4 w 2020 r.,
  • 1 miejsce w 2021 r. Mistrzostwo Polski Juniorów 🥇

Najmłodsi w historii Polskiej Piłki ręcznej plażowej w seniorskich rozgrywkach !

Piłka ręczna plażowa oprócz swojej widowiskowości jest również czystą, opartą na zasadach „Fair Play”, bezkontaktową grą. Dlatego w 2018 roku Delfini, mający zaledwie 15-16 lat, z powodzeniem wkroczyli w seniorskie rozgrywki, kwalifikując się do ścisłego Finału MP seniorów zajmując kolejno: 7 miejsce w 2019 r., 5 miejsce w 2020 r., 8 miejsce w 2021 r.

W 2021 roku trzech młodych Delfinów Mariusz Sobótka, Rafał Kozikowski oraz Szymon Trzaskowski wraz z Trenerem Orłowskim otrzymali powołanie do seniorskiej Kadry Polski Seniorów w Spale, a w roku bieżącym w Pradze stanowili o sile reprezentacji Polski, uzyskując kwalifikacje do przyszłorocznych ME w Portugalskim Nazare.

Aktualnie w rankingu eliminacji MP seniorów Delfini znajdują się na pierwszym miejscu. Wkraczają w decydującą fazę sezonu letniego. W najbliższy weekend jadą do Gdańska na ostatni turniej eliminacji MP, następnie 1-3 sierpnia do Kątów Wrocławskich, bronić tytułu MP juniorów, a kolejno 5-7 sierpnia wyjeżdżają do Płocka, walczyć o medale Mistrzostw Polski seniorów.

W drużynie Delfinów dzieje się dużo, stawiają przed sobą ambitne cele. Podobnie jak Clima Komfort sięgają coraz wyżej.