Budynek biurowy z historią.

Piękny ceglany budynek na ulicy Mieszka I w Grudziądzu doczekał się renowacji i adaptacji na obiekt biurowy. Inwestorem jest warszawska spółka ENERGY CONSULT.

Przedmiotowa inwestycja znajduje się w północnej części Grudziądza na dawnym terenie wojskowym, będącym elementem Garnizonu Grudziądz.

Istniejący budynek składa się z dwóch części: jednokondygnacyjnej części jednoprzestrzennej z konstrukcją kratownicową i wysokimi oknami oraz dwukondygnacyjnego budynku w układzie korytarzowym.
Części budynku różnią się między sobą wielkością, wysokością, konstrukcją, proporcjami otworów okiennych. Są to oddzielne części, które wyglądają jak już przebudowane, lub powstająca w innych latach. Jednym z podstawowych założeń projektu było wkomponowanie części nadbudowywanej w istniejąca strukturę 2 brył budynku. Naturalnym pomysłem jest wykorzystanie tego samego materiału elewacyjnego – cegły, lecz w nowym współczesnym detalu.

Projekt zakłada nadbudowę istniejącej parterowej części jednoprzestrzennej o jedna kondygnację. Cześć dobudowywana do kondygnacji 2 będzie przeznaczona na strefę biurową typu open space. Istniejący układ korytarzowy budynku zostanie utrzymany, a korytarz na poziomie 2 kondygnacji będzie zakończony przeszkolonym wejściem do części nadbudowanej.
Obsługa komunikacyjna będzie zapewniona z istniejącej klatki schodowej znajdującej się w północno-wschodnim narożniku budynku.

Autorem projektu jest arch. Maciej Olczak.

Do zakresu naszych prac należy wykonanie systemu ogrzewania podłogowego, wentylacji oraz klimatyzacji. Do chłodzenia pomieszczeń biurowych wybrano system VRF Samsung z jednostkami wewnętrznymi ściennymi typu Wind-Free™.