Energooszczędne domy na Pomorzu.

W miejscowości Przemysław, w gminie Stegna, zaledwie 3 km od nadmorskiej miejscowości Mikoszewo, słynącej z szerokich i piaszczystych plaż, terenów spacerowych i ścieżek rowerowych, ciągnących się wśród sosnowych lasów Mierzei Wiślanej, wybudowano cztery energooszczędne domy dwulokalowe (bliźniaki). Developer w pierwszych dwóch domach  zdecydował się na grzejnikowe instalacje grzewcze i źródła ciepła w postaci kotłów na pellet. Ze względu na wciąż rosnący trend montażu pomp ciepła w budownictwie jednorodzinnym, w kolejnych dwóch domach Zamawiający postanowił zamontować niskotemperaturową instalację grzewczą oraz pompę ciepła.

 

Dział doradczo-handlowy naszej firmy zaproponował montaż ogrzewania podłogowego zasilanego czynnikiem grzewczym o temperaturze 35°C. Do ogrzewania budynków oraz ciepłej wody użytkowej wybrano pompy ciepła powietrze/woda LG w wersji Split, o mocy 7 kW.

Więcej o zaletach pomp ciepła LG Electronics dowiedzą się Państwo pod linkiem: POMPA CIEPŁA LG

Zakończyliśmy prace związane z instalacją wodociągowo-kanalizacyjną oraz instalacją ogrzewania podłogowego. Zamawiający czeka na ekipę, która wyleje posadzki. Clima Komfort wraca na teren budowy za miesiąc. Wykonamy montaż elementów hydraulicznych: zasobników do wody, naczyń przeponowych, grup pomiarowo zabezpieczających instalację oraz jako autoryzowany serwis LG zamontujemy i uruchomimy pompy ciepła.