Inkubator przedsiębiorczości w Grudziądzu.

W pięknym, nowoczesnym  budynku (projekt Pracowni Architektonicznej eBim Sp. z o.o.) znajdzie swoją siedzibę Inkubator Przedsiębiorczości. W obiekcie ma powstać 36 biur, które małe i średnie firmy będą mogły wynajmować od Grudziądzkiego Parku Przemysłowego na preferencyjnych warunkach.

Grudziądzki Park Przemysłowy administruje już jednym Inkubatorem Przedsiębiorczości przy ul. Waryńskiego. Ze wsparcia tej instytucji aktualnie korzysta 15 przedsiębiorców.

Dawno żaden projekt nie budził tyle emocji wśród mieszkańców naszego miasta, przedstawicieli biznesu i rządzących. Dyskutowano nad jego lokalizacją, jednak nie było wątpliwości, że jest on bardzo potrzebny dla rozwoju przedsiębiorczości.

Na lokalizację inwestycji przeznaczono wykupiony od PSS Społem plac, w centrum miasta, u zbiegu Al. 23 Stycznia i ul. Toruńskiej. Powstanie nowego budynku w tym zaniedbanym od dziesięcioleci miejscu, poprawi wygląd centrum Grudziądza. Dotychczas znajdował się tam parking oraz obiekt gastronomiczny. Biurowiec Inkubatora Przedsiębiorczości pomoże ożywić reprezentacyjne miejsce. Ten projekt jest częścią rewitalizacji bardzo dobrze skomunikowanej i historycznie ważnej części naszego miasta.

Clima Komfort w konsorcjum z JPD Sp. z o.o. sp.k i Zakładem Budowlanym „KRUPIŃSKI” Jan Krupiński w wyniku przetargu została wykonawcą tej inwestycji. Podpisaliśmy umowę i niebawem będą mogły ruszyć prace budowlane. Nasza firma będzie odpowiedzialna za wykonanie wszystkich instalacji, w tym instalacji sanitarnych zewnętrznych i wewnętrznych, wentylacji, klimatyzacji, instalacji elektrycznych, niskoprądowych, teletechnicznych i BMS. 

Miasto Grudziądz ma zapewnienie o dofinansowaniu budowy inkubatora z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowanie to sięgnąć ma 85 proc. kosztów.

Będziemy informowali o postępach prac.