Mistrzowska inwestycja w Toruniu

Tym razem przypadł nam udział w realizacji inwestycji z legendą w tle – legendą polskiego kolarstwa.

Firma GM 27 Sp. z o.o., której właścicielem jest toruński kolarz – Michał Gołaś, buduje w Toruniu, przy Wałach Gen. Sikorskiego 26-28, nowy budynek biurowo-usługowy. Do dwukondygnacyjnego obiektu ma być przeniesiony prężnie rozwijający się sklep rowerowy Gołaś Bikes. Sklep posiadać będzie własne miejsca parkingowe, a lokalizacja blisko ścisłego centrum miasta to ogromy atut. Oprócz sprzedaży samych rowerów, w sklepie będzie można nabyć różne akcesoria rowerowe, części, a nasi pracownicy świadczyć będą profesjonalny serwis i doradztwo. Otwarcie nastąpi prawdopodobnie na początku drugiego kwartału 2023 roku.

Michał Gołaś swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w Iskrze Mała Nieszawka pod okiem trenera Józefa Dąbrowskiego. Przez całą amatorską karierę był zawodnikiem Pacificu Toruń, w barwach którego zdobył kilkanaście medali Mistrzostw Polski. Zwieńczeniem był tytuł młodzieżowego Mistrza Polski, który dał mu przepustkę do zawodowego ścigania. W 2007 roku Gołaś podpisał swój pierwszy kontrakt z grupą Unibet.com, a następnie ścigał się w zagranicznych drużynach: Cycle Collstrop, Amica Chips-Knauf, Vacansoleil oraz Omega Pharma Quick-Step i Team Ineos. Do jego najważniejszych sukcesów należą m.in. Mistrzostwo Polski ze startu wspólnego w 2012 roku, a także zwycięstwo w klasyfikacji górskiej Tour de Pologne w 2011 roku. Ścigał się w najważniejszych światowych tourach, takich jak: Tour de France, Vuelta a Espana, Giro d’Italia czy Tour de Pologne. Był też uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Karierę sportową Michał Gołaś zakończył w 2021 roku.

Na swojej stronie kolarz pisze: Obecnie skupiam się na pracy dla najlepszych kolarzy na świecie, a prowadzenie własnego biznesu daje mi sporo satysfakcji. Korzystając z doświadczenia zdobytego w peletonie, chcę podzielić się nim ze swoimi klientami. Chcę, aby w sklepie panował profesjonalizm, a produkty, które możecie kupić były na najwyższym poziomie.

Projekt budynku powstał w pracowni Sobocińscy Architekci, a wizualizacje zrobiło studio BU2. Na generalnym wykonawcą została wybrana spółka Apro Construction.

Clima Komfort wykona instalacje wentylacji i klimatyzacji w budynku.