Nowy kontrakt w Grudziądzu

Wiosna to dobry czas na nowe, ambitne zadania. Clima Komfort rusza z kilkoma dużymi realizacjami.

Na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Grudziądzu Spółka Formeleon rozpoczęła budowę nowego obiektu produkcyjnego z częścią biurowo-magazynową o powierzchni 5000 m2, na działce powierzchni 6,5 ha.

Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 31 mln zł. Spółka Formeleon (dawny Formit) należy do szwajcarskiego koncernu Rychiger AG, który działa w branży budowy maszyn i narzędzi, prototypów, wyposażenia, przyrządów kontrolnych i montażowych oraz podzespołów do maszyn.

„Jestem szczęśliwy, że kolejne firmy chcą inwestować w naszym mieście. Formeleon wywodzi się z Grudziądza, więc tym bardziej cieszą nas plany budowy zakładu przez to przedsiębiorstwo. Nowa fabryka to przede wszystkim nowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy właśnie tutaj będą rozwijać nowe technologie”. – powiedział na oficjalnym spotkaniu Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Na generalnego wykonawcę wybrano grudziądzką firmę K3 specjalizującą się w projektowaniu i budowie przemysłowych hal stalowych oraz budynków agro. Wykonawca poleca współpracę w konwencji „Zaprojektuj i zbuduj”, która  jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla inwestora jak i dla wykonawcy, gdyż pomaga uniknąć wielu kolizji projektowych i oszczędza czas na etapie realizacji inwestycji.

Zakres prac Clima Komfort obejmuje wykonanie systemu wentylacji mechanicznej na bazie central wentylacyjnych VBW Engineering oraz systemy klimatyzacji Multi V 5 LG.

Będziemy informowali o postępach prac.