Przemysłowe-sorpcyjne

Osuszacze powietrza serii CK_SP

_MG_5550

Osuszacze powietrza typu CK_SP używane są tam, gdzie istotnym jest zachowanie suchego powietrza w pomieszczeniach, w których odbywają się procesy produkcyjne lub w pomieszczeniach,w których przechowuje się higroskopijne produkty lub surowce. Udowodniono, że osuszanie z zastosowaniem adsorbentu charakteryzuje się dużą skutecznością i doskonale rozwiązuje problemy nadmiaru wilgoci.
Osuszacze typu CK_SP pracują z dwoma strumieniami powietrza o różnej wielkości. Większy strumień powietrza (powietrze procesowe) jest osuszany podczas przejścia przez rotor osuszacza, podczas gdy mniejszy strumień (powietrze regeneracyjne) wykorzystywany jest do odebrania zgromadzonej wilgoci i wyrzucenie jej poza osuszacz.

Zasada działania:

Powietrze procesowe, przechodzi przez obracający się rotor, który w skutek swojej unikalnej konstrukcji doskonale adsorbuje wilgoć zawartą w przepływającym powietrzu. Po przejściu przez rotor osuszone powietrze jest wprowadzane do pomieszczenia lub wykorzystywane w procesie produkcji.
Powietrze regeneracyjne w pierwszej kolejności przechodzi przez wymiennik krzyżowy odzyskując ciepło z gorącego i wilgotnego powietrze wyrzucanego przez urządzenie. W kolejnym etapie zostaje podgrzane do około 100 stC i użyte do regeneracji rotora poprzez przejście przez jego fragment w kierunku przeciwnym do powietrza osuszonego w wyniku czego następuje odebranie wilgoci skumulowanej w rotorze, czyli jego zregenerowanie. Powietrze regeneracyjne jako gorące i wilgotne przechodzi ponownie przez wymiennik krzyżowy (w celu odzysku zgromadzonego ciepła) i usuwane jest poza osuszane pomieszczenie.

Czy wyróżniają się osuszacze seri CK_SP

_MG_5482_ck1400sp

x

Kompaktowa obudowa bezszkieletowa, wykonana z blachy cynkowanej ogniowo, zapewniająca:

  • małe gabaryty
  • doskonałą sztywność
  • łatwy montaż
  • antykorozyjność

 

 

x

x

Osuszacze wyposażone są w nowoczesne, energooszczędne wentylatory osiowo-promieniowe z napędem bezpośrednim sterowane płynnie za pomocą przemienników częstotliwości.

Dzięki temu nasz typoszereg urządzeń został maksymalnie zoptymalizowany.

_MG_5569

x
x
x

_MG_5553x

x

Unikatowy w dziedzinie osuszaczy adsorbcyjnych odzysk ciepła z powietrza regeneracyjnego za pomocą wymiennika krzyżowego dzięki któremu jesteśmy w stanie obniżyć moc nagrzewnicy elektrycznej o około 50%

x

x

NOWOCZESNY UKŁAD AUTOMATYKI STERUJĄCEJ

sterowniki01_nx

x

x

Układ sterowania osuszaczem zrealizowano na bazie sterownika ACU L zaprogramowanego do realizowania procesów osuszania.

x

x

 

Obsługa urządzenia odbywa się na lokalnym panelu operatorskim wyposażonym w klawiaturę i wyświetlacz LCD

sterowniki0002

x

Zrzut ekranu 2016-08-30 13.56.30

x

x

x

 

 

 

 

 

 

 

 

Wbudowany interface komunikacyjny umożliwia integrację z siecią komputerową i programem do graficznej wizualizacji pracy systemu.